Красивата страна на спорта Ви представя програмата на Световното първенство по художествена гимнастика, която ще се проведе в София. Все още не са обявени точните часове за индивидуалната квалификация, но заради многобройните запитвания опитваме да ви дадем насоки за участието на българския отбор, за да планирате времето си. Окончателната програма се очаква в средата на август, когато бъдат потвърдени списъците с участничките.
Билетите се продават в мрежата на eventim.
Накратко за регламента, във финалите индивидуално както по традиция се класират 8 гимнастички, най-много 2 от държава. Най-добрите 24 от многобоя (отново 2 от държава) ще се борят за медалите в многобоя е в петък, разделени на 2 потока по 12 гимнастички.
ПРОГРАМА
10 септември (понеделник)
10:00 – 18:50 часа – Квалификация индивидуално обръч/топка (част 1)
Българките са в предпоследната група Д1, играят в 17:45, 17:51 и 17:56 часа с обръч
11 септември (вторник)
10:00 – 18:55 часа – Квалификация индивидуално обръч/топка (част 2)
Българките играят с топка в 13:32, 13:38 и 13:43 часа
19:15 – 19:45 часа – Церемония по откриването и представяне на финалистките
20:00 – 20:30 часа – ФИНАЛ обръч – индивидуално
20:35 – 21:05 часа – ФИНАЛ топка – индивидуално
21:05 – 21:20 часа – Церемония по награждаването ФИНАЛИ обръч и топка
12 септември (сряда)
10:00 – 16:50 часа – Квалификация индивидуално бухалки/лента (част 1)
Българките играят с бухалки в 10:33 и 10:38 часа
13 септември (четвъртък)
10:00 – 16:45 часа – Квалификация индивидуално бухалки/лента (част 2)
Българките играят с лента в 15:06 и 15:11 часа
19:00 – 19:30 часа – ФИНАЛ бухалки – индивидуално
19:35 – 20:05 часа – ФИНАЛ лента – индивидуално
20:05 – 20:25 часа – Церемония по награждаването ФИНАЛИ бухалки и лента и ОТБОРНО
14 септември (петък)
13:40 часа – Представяне и награждаване на златните момичета, представяне на финалистките в група В
14:00 – 16:48 часа – ФИНАЛ индивидуален многобой група В (класиралите се от 13 до 24 място в квалификациите)
16:50 – 17:10 часа – Представяне на финалистките в група А
17:10 – 19:58 часа – ФИНАЛ индивидуален многобой група А (класиралите се от 1 до 12 място)
20:00 – 20:10 часа – Връчване на приза за елегантност на Longines
20:10 – 20:20 часа – Церемония по награждаването ФИНАЛ индивидуален многобой
15 септември (събота)
12:15 часа – Представяне и награждаване на златните момичета
13:00 – 16:00 часа – Многобой ансамбли група А (Азърбайджан, Беларус, Япония, Израел, Италия)
16:30 – 19:30 часа – Многобой ансамбли група В (Украйна, Русия, България)
19:30 – 19:50 часа – Церемония по награждаването МНОГОБОЙ ансамбли
България играе с 3 топки/2 въжета в 17:45 часа и с 5 обръча в 19:15 часа
16 септември (неделя)
14:15 часа – Представяне и награждаване на златните момичета
Представяне на финалистите на 5 обръча
15:00 – 15:40 часа – финал 5 обръча
Преставяне на финалистите на 3 топки/2 въжета
15:45 – 16:25 часа – финал 3 топки/2 въжета
16:25 – 16:40 часа – Награждаване ФИНАЛИ 5 обръча и 3 топки/2 въжета
16:40 – 17:20 часа – Церемония по закриването и гала