Красивата страна на спорта ви представя пълния списък с участниците в Гран при сериите по фигурно пързаляне за сезон 2013/14
Превю за престижната надпревара
СКЕЙТ АМЕРИКА (Детройт, САЩ, 18-20 октомври)
Мъже: Бриан Жубер (Франция), Дайсуке Такахаши, Такахико Козука и Такахито Мура (Япония), Денис Тен (Казахстан), Артур Гачински (Русия), Александър Майоров (Швеция), Макс Аарън, Евън Лайсачек (САЩ) и още 1 място за САЩ
Жени: Мей Беренис Мейте (Франция), Елене Геденевашвили (Грузия), Валентина Маркей (Италия), Мао Асада (Япония), Елена Радионова (Русия), Елизавета Туктамишева (Русия), Виктория Хелгесон (Швеция), Ашли Уагнер и Каролин Занг (САЩ) и още 1 място за САЩ.
Спорни двойки: Татяна Волосожар/Максим Транков, Ксения Столбова/Фьодор Климов (Русия), Кирстен Муур-Тауърс/Дилън Москович (Канада), Стефания Бертон/Ондрей Отарек (Италия), Ванеса Джеймс/Морган Сипр (Франция), Мариса Кастели/Симон Шнапир, Кейди Дени/Джон Коклин (САЩ) и още 1 място за САЩ
Танцови двойки: Мерил Дейвис/Чарли Уайт, Мая и Алекс Шибутани (САЩ), Анна Капелини/Лука Ланоте (Италия), Пернел Карон/Лойд Джоунс (Франция), Кати и Крис Рийд (Япония), Юлия Злобина/Алексей Ситников (Азербайджан), Изабела Тобиас/Дейвидас Стагнюнас (Литва) и още 1 място за САЩ
СКЕЙТ КАНАДА (Сейнт Джон, Канада, 25-27 октомври)
Мъже: Еладжи Балде, Патрик Чан, Андрей Рогозин (Канада), Михал Брезина (Чехия), Юзуру Ханиу, Такахито Мура, Нобунари Ода (Япония), Джереми Абът, Джошуа Фарис, Рос Майър (САЩ)
Жени: Амели Лакост, Кейтлин Озмънд (Канада), Киира Корпи (Финландия), Якико Сузуки (Япония), Ю-На Ким (Южна Корея), Алена Леонова, Юлия Липнитская (Русия), Кристина Гао, Грейси Голд (САЩ) и още 1 място за Канада
Спортни двойки: Мегън Дюамел/Ерик Радфорд, Пейдж Лоурънс/Руди Суигерс, Маргарет Пърди/Майкъл Манарино (Канада), Венджин Суи/Конг Хан (Китай), Мери Вартмаан/Аарън ван Клив (Великобритания), Стефания Бертон/Ондрей Отарек (Италия), Юко Кавагути/Александър Смирнов (Русия), Линдзи Дейвис/Рокни Брубейкър (САЩ)
Танцови двойки: Теса Въртю/Скот Моър, Кейтлийн Уивър/Андрю Поже, Александра Паул/Майкъл Ислам (Канада), Нели Жиганшина/Александър Гаши (Германия), Шарлийн Гинар/Марко Фабри (Италия), Екатерина Рязанова/Иля Ткаченко, Александра Степанова/Андрей Букин (Русия), Медисън Хюбел/Закари Донахю (САЩ)
КУПАТА НА КИТАЙ (Пекин, Китай, 1-2 ноември)
Мъже: Кевин Рейнолдс (Канада), Нан Сонг, И Ван, Хан Ян (Китай), Флоран Амодио (Франция), Петер Либерс (Германия), Такахико Козука (Япония), Денис Тен (Казахстан), Максим Ковтун (Русия), Ричард Дорнбуш (САЩ)
Жени: Джун Ли, Кейсин Занг (Китай), Каролина Костнер (Италия), Канако Муриками (Япония), Полина Коробейникова, Аделина Сотникова, Анна Погорилая (Русия), Йоши Хелгесон (Швеция), Агнес Завадски (САЩ)
Спортни двойки: Кинг Панг и Джиан Тонг, Пенг Ченг и Чжан Хао (Китай), Дария Попова/Бруно Масо (Франция), Альона Савченко/Робин Шолкови (Германия), Анастасия Мартюшева/Алексей Рогонов (Русия), Алекса Шимека/Крис Ниерим, Фелиша Занг/Нейт Бартоломей (САЩ), още 1 двойка на Китай
Танцови двойки: Синтонг Хуан/Сюн Зенг, Сяоянг Ю/Чен Ванг (Китай), Пернел Карон/Лойд Джоунс, Натали Пешала/Фабиан Бурза (Франция), Екатерина Боброва/Дмитрий Соловиев (Русия), Александра Елдридж/Даниел Итън, Мадисън Шок/Евън Бейтс (САЩ) и още 1 танцова двойка
ЕНЕЙЧКЕЙ ТРОФИ (Токио, Япония, 8-10 ноември)
Мъже: Шафик Бесеже (Франция), Такахито Мура, Нобунаро Ода, Дайсуке Такахаши (Япония), Константин Меншов, Сергей Воронов (Русия), Хавиер Фернандес (Испания), Макс Аарън, Адам Рипън, Джереми Абът (САЩ)
Жени: Джун Ли (Китай), Елене Геденевашвили (Грузия), Валентина Маркей (Италия), Мао Асада, Акико Сузуки, Сатоко Мияхара (Япония), Алена Леонова, Елена Радионова (Русия), Грейси Голд и Мирай Нагасу (САЩ)
Спортни двойки: Пейдж Лоурънс/Руди Суигерс (Канада), Пенг Ченг и Чжан Хао, Венджин Суи/Конг Хан (Китай), Татяна Волосожар/Максим Транков, Юко Кавагути/Александър Смирнов (Русия), Мариса Кастели/Симон Шнапир, Хейвън Дени/Брендън Фрейзър (САЩ) и 1 една двойка от Япония
Танцови двойки: Пайпър Жил/Пол Поаре (Канада), Таня Колбе/Стефано Карузо (Германия), Анна Капелини/Лука Ланоте (Италия), Елена Илиних/Никита Катцалапов, Валерия Синитцина/Руслан Жиганшин (Русия), Мерил Дейвис/Чарли Уайт, Мая и Алекс Шибутани (САЩ), и 1 двойка от Япония.
ТРОФИ ЕРИК БОМПАР (Париж, Франция, 15-17 ноември)
Мъже: Патрик Чан (Канада), Нан Сонг, Хан Ян (Китай), Михал Брезина (Чехия), Флоран Амодио, Ромейн Понса (Франция), Юзуру Ханиу (Япония), Джейсън Браун, Рос Майнър (САЩ), още 1 французин
Жени: Киира Корпи (Финландия), Мей Беренис Мейте, Ирета Силет, Ленал Джилерон-Гори (Франция), Ю-На Ким (Южна Корея), Анна Погорилая, Аделина Сотникова (Русия), Виктория Хелгесон (Швеция), Кристина Гао, Ашли Уагнер (САЩ)
Спортни двойки: Мегън Дщамел/Ерик Радфорд, Наташа Пюрич/Мервин Тран (Канада), Кинг Панг/Джиан Тонг (Япония), Ванеса Джеймс и Морган Сипр (Франция), Никол Дела Моника/Матео Гуарисе (Италия), Вера Базарова/Юри Ларионов (Германия), Кейди Дени/Джон Коклин (САЩ)
Танцови двойки: Теса Въртю/Скот Моър, Никол Орфорд/Томас Уилямс (Канада), Натали Пешала/Фабиан Бурза (Франция), Нели Жиганшина/Александър Гаши (Германия), Пени Куумс/Никлас Бъкланд (Великобритания), Елена Илиних/Никита Катцалапов, Ксения Монко/Кирил Халявин (Русия).
РОСТЕЛЕКОМ КЪП (Москва, Русия, 22-24 ноември)
Мъже: Кевин Рейнолдс (Канада), Бриан Жубер (Франция), Петер Либерс (Германия). Татсуки Мачида (Япония), Максим Ковтун, Евгени Плюшченко (Русия), Хавиер Фернандес (Испания), Ричард Дорнбуш, Джошуа Фарис (САЩ), още 2 състезатели от Русия
Жени: Кейтлийн Озмънд (Канада), Каролина Костнер (Италия), Харука Имаи, Сатоко Мияхара, Канако Муриками (Япония), Юлия Липнитская, Елизавета Туктамишева (Русия), Мирай Нагасу, Агнеш Завадски (САЩ) и още 1 състезателка от Русия.
Спортни двойки: Вера Базарова/Юрий Ларионов, Юлия Антопова/Нодари Майсурадзе (Русия), Альона Савченко/Робин Шолкови (Германия), Кирстен Муур-Тауърс/Дилън Москович (Канада), Алекса Шимека/Крис Ниерим, Бристни Сипмсън/Матю Блекмър (САЩ), Наруми Такахаши/Риючи Кихара (Япония), още 1 руска двойка
Танцови двойки: Кейтлийн Уивър/Андрю Поже, Пайпър Жилс/Пол Поаре (Канада), Екатерина Боброва/Дмитрий Соловиев, Елена Рязанова/Иля Ткаченко (Русия), Габриела Пападакис/Гилауме Чизерон (Франция), Сиобхан Хеекин-Дени/Дмитри Дън Медисън Шок/Евън Бейтс (САЩ), още 1 руска двойка.