Сезонът в художествената гимнастика вече напредва. Красивата страна на спорта ще ви предложи възможността да намирате всички резултати и класирания от най-силните турнири Световните купи и Гран при сериите, както и класиранията на родните грации във всеки един от тях. За начало ще публикуваме тук само състезанията при жените.
ГРАН ПРИ НА МОСКВА И МТ (17-19 февруари)
Многобой – индивидуално – победа за Дина Аверина, десето място за Боряна Калейн
Финали – индивидуално – обръч (злато за Дина Аверина, сребро за Калейн),топка (злато за Калейн), бухалки (победа за Дина Аверина), лента (злато за Екатерина Галкина, бронз за Калейн)
Многобой – ансамбли – злато за Русия, сребро за България
Финали – ансамбли – 5 обръча (злато за България), 3 топки/2 въжета (злато за Русия, сребро за България)
МТ многобой – индивидуално – злато за Мария Сергеева, бронз за Ерика Зафирова
Квалификации за МОИ – девойки – седмо място за Анна Келман и 12-о за Татяна Воложанина
ГРАН ПРИ КИЕВ и МТ (15-19.03)
Многобой – индивидуално – победа за Екатерина Селезньова, второ място за Катрин Тасева
Финали – индивидуално – обръч (победа за Мария Сергеева, осмо място за Тасева), топка (победа за Селензова, сребро за Тасева), бухалки (победа за Сергеева, бронз за Тасева), лента (победа за Селезньова, сребро за Тасева)
МТ многобой – индивидуално – победа за Ирина Аненкова (Русия), пето място за Ерика Зафирова, седмо за Петя Борисова
МТ финали – индивидуално – обръч (победа за Аненкова, Зафирова е пета, Йоана Николова шеста), топка (победа за Зафирова, Борисова и шеста), бухалки (победа за Юлия Исачанка, четвърто място за Зафирова, пето за Борисова), лента (победа за Аненкова, бронз за Борисова, четвърто място за Зафирова)
МТ девойки – отборно
МТ девойки – финали
ГРАН ПРИ ТИЕ (24-25 март)
Многобой – индивидуално – победа за Дина Аверина, бронз за Боряна Калейн, четвърто място за Катрин Тасева
Финали – индивидуално – обръч (победа за Влада Николченко, Боряна Калейн е пета, а Катрин Тасева шеста), топка (победа за Дина Аверина, бронз за Калейн, шесто място за Тасева), бухалки (победа за Арина Аверина, бронз за Калейн, шесто място за Тасева), лента (победа за Дина Аверина, бронз за Тасева, девето място за Калейн)
СК СОФИЯ и МТ (27 март – 01 април)
Многобой – индивидуално – победа за Александра Солдатова, Катрин Тасева е четвърта, а Боряна Калейн шеста
Многобой – ансамбли – злато за България
Финали – индивидуално – обръч (победа за Солдатова, Тасева е втора, а Калейн – трета), топка (победа за Солдатова, Тасева е трета, а Калейн пета), бухалки (победа за Катрин Тасева), лента (победа за Линой Ашрам, Тасева е втора)
Финали – ансамбли – 5 обръча (злато за България), 3 топки/2 въжета (злато за Япония, бронз за България)
МТ – жени – многобой
МТ – девойки – отборно
МТ – жени – финали – бронзови медали на топка и бухалки за Петя Борисова
МТ – девойки – финали – златни медали на бухалки и лента, сребро на топка и бронз на обръч за Татяна Воложанина
СК ПЕСАРО (11 април – 13 април)
Многобой – индивидуално – победа за Дина Аверина, сребърен медал за Катрин Тасева, а Невяна Владинова е седма в първото си състезание
Многобой – ансамбли – победа за Италия (България не участва)
Финали индивидуално – обръч (победа за Арина Аверинa, бронз за Тасева, Владинова е осма), топка (Дина Аверина, Тасева е четвърта, Владинова пета), бухалки (Линой Ашрам, бронз за Тасева, Владинова е седма), лента (Дина Аверина с победа, сребро за Тасева)
Финали – ансамбли – 5 обръча (злато за Италия), 3 топки и 2 въжета (победа за Италия)
СК ТАШКЕНТ (21-23 април)
Многобой – индивидуално -победа за Александра Солдатова, Невяна Владинова е 6-а, а Боряна Калейн 9-а
Многобой – ансамбли – победа за Русия (България не участва)
Финали – индивидуално – обръч (победа за Солдатова, бронз за Калейн), топка (победа за Солдатова, Владинова е осма), бухалки (победа за Солдатова, Владинова е 6-а), лента (победа за Солдатова, Владинова е 4-а, Калейн 8-а)
Финали – ансамбли – 5 обръча и 3 топки/2 въжета (победи за Русия)
СК БАКУ (27-29 април)
Многобой – индивидуално – победа за Мария Сергеева (Русия), Катрин Тасева е четвърта, Боряна Калейн – 9-а
Многобой – ансамбли – победа за Италия, сребро за България
Финали – индивидуално – обръч (победа за Сергеева, Калейн 4-а, Тасева 7-а), топка (Екатерина Селезньова, Тасева е 4-а), бухалки (победа за Влада Николченко, сребро за Калейн), лента (победа за Сергеева, сребро за Тасева)
Финали – ансамбли – 5 обръча и 3 топки/2 въжета (победи за България)
МТ – девойки – обръч (седмо място за Вероника Любчова), топка (бронз за Татяна Воложанина), бухалки (сребро за Воложанина), лента (бронз за Воложанина)
СВЕТОВНА ЧАЛЪНДЖ КЪП ГУАДАЛАХАРА (4-6 май)
Многобой – индивидуално – победа за Линой Ашрам (България не участва)
Многобой – ансамбли – победа за България
Финали – индивидуално – обръч (победа за Арина Аверина), топка (победа за Линой Ашрам), бухалки (победа за Арина Аверина), лента (победа за Александра Солдатова)
Финали – ансамбли – 5 обръча (победа за Италия, сребро за България), 3 топки/2 въжета (победа за България)
ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО в Гуадалахара (1-3 юни)
Многобой – индивидуално – победа за Арина Аверина Катрин Тасева е 5-а, Невяна Владинова 14-а
Многобой – ансамбли – злато за Русия, бронз за България
Отборно състезание – ансамбли и девойки – победа за Русия, бронз за България (ансамбъл, Анна Келман, Елизабет Йовчева и Татяна Воложанина)
Финали – ансамбли – 5 обръча (злато за Италия, четвърто място за България), 3 топки/2 въжета (злато за България)
Финали – деевойки – обръч (злато за Полина Шматко, сребро за Воложанина), топка (злато за Лала Крамаренко, пето място за Воложанина), бухалки (победа за Дария Тубникова, Воложанина е шеста), лента (злато за Крамаренко)
СК МИНСК (17 август – 19 август)
Многобой – индивидуално – победа за Линой Ашрам, Катрин Тасева е , а Невяна Владинова е седма в първото си състезание
Многобой – ансамбли – победа за Италия (България не участва)
Финали индивидуално – обръч (победа за Катерина Галкина, Тасева е четвърта, а Владинова пета), топка (победа за Екатерина Селезньова, Тасева е четвърта), бухалки (Линой Ашрам, Владинова е четвърта, Тасева осма), лента (Александра Солдатова с победа, сребро за Владинова, Тасева е седма)
Финали – ансамбли- 5 обръча (злато за Италия), 3 топки и 2 въжета (победа за Япония)
СК КАЗАН (24 август – 26 август)
Многобой – индивидуално – победа за Александра Солдатова, Боряна Калейн е четвърта, Катрин Тасева пета
Многобой – ансамбли – победа за Италия, бронз за България не участва
Финали индивидуално – обръч (победа за Дина Аверинa, бронз за Калейн, Тасева е четвърта), топка (Дина Аверина, Тасева е четвърта, Калейн шеста), бухалки (Дина Аверина е пърта, Калейн е четвърта, а Тасева седма), лента (Дина Аверина с победа, Тасева е четвърта, Калейн – седма)
Финали – ансамбли– 5 обръча (злато за Русия, сребро за България), 3 топки и 2 въжета (злато за Русия, четвърто място за България)